Wakacje w siodle – idealny pomysł na wakacje dla naszych milusińskich

Wakacje w towarzystwie zwierzaków to doskonały pomysł na relaks dla naszych dzieci, Zwłaszcza, gdy twoje dzieci już uwielbiają konie.
Relaks wśród uroczej przyrody, ciszy oraz aktywnego sportu, tak oto prezentują się sportowe obozy jeździeckie.

hipoterapia
Autor: Craig Sunter
Źródło: http://www.flickr.com
Są to spotkania dla bardziej zaawansowanych uczniów. Jeżeli nasze dziecko jeździło już na koniu, warto dobrać właśnie ten sposób spędzania części wakacji. Specjalnie przygotowane sportowe obozy jeździeckie Patataj (Patataj) oferują zazwyczaj część praktyczną, podczas której ćwiczy się umiejętności jazdy konnej oraz zajęcia teoretyczne. Jeżeli nasza pociecha mało zna się na koniach, ale lubi te zwierzęta, z pewnością ucieszy ją rekreacyjny klub jeździecki. Istnieje wiele ofert takich obozów i nie potrzebujemy kierować się tylko bliskością ośrodka od miejsca zamieszkania. Należy skorzystać z porad znajomych albo wskazówek Internetowych. Weźmy pod rozwagę również jakość posiłków oraz otoczenie obozu jeździeckiego.

Konie to zwierzaki wykorzystywane również w hipoterapii. Hipoterapia jest metodą służącą rehabilitacji ludzi dorosłych jak również osoby nieletnie z różnymi schorzeniami. Leczenie odbywa się dzięki współudziałowi konia. Sporo dzieciaków otwiera się wtedy uczuciowo jak również uczy się samodzielności. Hipoterapia http://www.patataj.com/oferta/hipoterapia/ (http://www.patataj.com/oferta/hipoterapia/)zy nauce poruszania się. Dzieje się tak, bo marsz konia jest bardzo przybliżony do kroków człowieka. Koń niweluje też zwiększone napięcie mięśniowe, mające miejsce przy uszkodzeniach układu nerwowego. jazda na koniu ma dodatni wpływ także na dysfunkcje postawy.

Hipoterapia jest więc wszechstronną metodą leczenia.
Jak pokazują przypadki, koń może uczyć nas zarówno cierpliwości, rywalizacji, jak i wspierać w usprawnianiu osób mniej sprawnych.