Tag: polska

df

Wakacje nad polskim morzem, co musisz wiedzieć przed wyjazdem

Nastała wiosna, czas rozpocząć wakacyjne plany. Jeżeli pragniesz udać się na prawidłowo zaaranżowany wyjazd, najsłuszniej jak najprędzej zastanowić się, gdzie pragniesz się wybrać. Mamy wiele alternatyw. Śródziemnomorski resort, daleka Azja, majestatyczne Mazury. Jednak mimo grona opcji, wciąż całkiem dużo ludzi wybiera się nad polskie plaże.
df

Polskie wybrzeże – najcudowniejszym miejscem na urlop

Na tą chwilę posiadamy nieskończoną ilość miejsc urlopowych. Możemy pojechać do Australii obcować z kangurami – loty międzykontynentalne są bowiem coraz mniej kosztowne. Jeżeli chcemy odwiedzać interesujące budowle, wybierzmy którąś ze wspaniałych, europejskich stolic na nasz wyjazd. Może interesuje nas pobyt na łonie natury? Mazury czekają na podróżników spragnionych ekstremalnych wrażeń. Jeżeli jednak pragniesz miło spędzić czas nad wodą, wybierz się do malowniczej krainy usytuowanej nad Bałtykiem – domki letniskowe Rewal zapraszają.
df

Wakacyjny wyjazd na łono natury – ciekawe miejsca

Każdy z nas ma wymarzony sposób na urozmaicanie wolnego czasu. Niektórzy z nas w okresie wakacji odwiedzają interesujące miejsca pełne turystycznych perełek, inni wybierają południowoeuropejskie uzdrowiska, jeszcze inni wybierają rodzaj wypoczynku w kraju, na łonie natury. Morze, Pojezierze, Bieszczady czy skromniejsze, bardziej kameralne miejsca – wystarczy obrać trasę, znaleźć nocleg i sympatyczny urlop mamy pewny.
df

Miejsca sporadycznie odwiedzane przez wędrowców

Istnieją miejsca w Polsce rzadko odwiedzane przez wędrowców. Na obszarze gminy Bełchatów odnajduje się mnóstwo intrygujących obiektów zabytkowych. Przynależą do nich zespoły pałacowe i dworskie, z zasady otoczone ogrodami i budynkami gospodarczymi, drewnianą świątynię parafialną, oraz mnogie, z reguły zniszczone i dziś już nieużytkowane cmentarze ewangelickie. Pasjonatom przeszłości powinno się polecić właściwie nieznane, przez co także sporadycznie zwiedzane rumowiska dworu obronnego w Mikorzycach, stanowiące ślad najstarszej zachowanej budowli świeckiej na terenie powiatu bełchatowskiego.
df

Wakacje coraz bliżej, czyli już dzisiaj można rozpocząć snuć plany

Wielu osobom wydaje się, że do wakacyjnego wypoczynku jeszcze szmat czasu. Tak naprawdę zostało jeszcze kilkanaście tygodni, ale mimo wszystko już w niedalekim terminie należy zacząć myśleć nad tym, gdzie udamy się tym razem. Pośród chętnie wybieranych destynacji znajdują się tereny znajdujące się nad morzem oraz w górach. Morze cieszy się bardzo dużą popularnością pośród tych, którzy czas wolny chcą spędzać na błogim leniuchowaniu.