Niedługo odpoczynek, czyli jakiego rodzaju egzotyczne miejsce wybrać na letni wypoczynek

W niedługim czasie czeka nas okres letnich wyjazdów. Wiele osób już dziś zastanawia się, gdzie je spędzić. Wśród ofert naszych biur podróży coraz większą popularnością cieszą się wczasy w odległych, często miejscach, do których niewielu się odważa dotrzeć.Na wczasy w innych krajach nasi rodacy wyjeżdżają tak naprawdę chętnie.

emiraty arabskie
Autor: Costantino Beretta
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tak modnych kierunków jak Włochy, Grecja, czy Egipt coraz większą popularnością cieszą wśród klientów biur podróży wakacje w dalekich, niezwykle bardzo dla nas egzotycznych miejscach. Nic więc zadziwiającego, że oferta egzotyka last minute to oferta spotykana coraz częściej. Egzotyka last minut to oferta nieprawdopodobnie atrakcyjna, warto jechać nie tylko na Karaiby, czy na Bali, ale możemy także zdecydować się na wczasy Abu Dhabi. Wczasy Abu Dhabi to jednak oferta nieprawdopodobnie egzotyczna dla naszych turystów – poznaj na stronie. Abu Dhabi to stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a czyli kraju, który niezwykle mocno różni się tradycjami i kulturą od krajów znajdujących się na terenie Europy. Jakie atrakcje czekają na zainteresowanych, którzy nastawiają się na wyjazd do kraju tak odległego od Polski i na dodatek, mocno się od Polski różniącego? Abu Dhabi jest miastem dość młodym, jego historia liczy tak naprawdę troszkę ponad pięćdziesiąt lat. Jest to jednak miasto bardzo przyjazne, też dla turystów przyjeżdżających z Europy. Jednym z wspaniałych obiektów budowlanych w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest Wielki Meczet Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana. Został wybudowany nad wodami Zatoki Perskiej, dużą uwagę przyciągają jego cztery, potężne na sto siedem metrów cztery minarety. Ta potężna świątyni została wzniesiona z polecenia szejka Zayeda, dlatego nazwa meczetu. Inicjator zbudowania meczetu nie doczekał skończenia budowy.

wakacje

Zmarł w roku 2004, a więc na trzy lata przed zakończeniem budowy. Meczet wybudowano łącząc styl mogolski ze stylem mauretańskim. Meczet można zwiedzać, ale pod warunkiem, że odpowiednio się ubierzemy. Jako miejsce odpoczynku turyści w naprawdę dużym stopniu planują wypoczynek taki jak plażę Saadiyat Island ,którą pokrywa piękny złoty piasek.