Franczyza – czym to się je?

Franczyza jest to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej najogromniejsze globalne marki, warto zatem wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.
Własne przedsiębiorstwo, pomimo iż we franczyzie urzeczywistniany pod obcym szyldem, to jedna z najszybszych dróg do ogromnych zysków.

windykacja
Autor: Sparkle Motion
Źródło: http://www.flickr.com
spotkanie biznesowe w siedzibie firmy
Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
zdrowie
Źródło: pixabay.com
I co najważniejsze niebezpieczeństwo niepowodzenia we własnej dzielności gospodarczej jest we franczyzie nieduże. Kiedy słyszymy wyrażenie sieć franczyzowa, z reguły kojarzy się nam ono z barami prędkiej obsługi. Owe firmy faktycznie funkcjonują na rynku jako symbole franczyzy, jednak słynnych marek franczyzowych jest znacznie więcej. Kupując licencję franczyzową decydujemy się na prowadzenie przedsiębiorstwa na swoje ryzyko, lecz pod szyldem franczyzodawcy. Popularna marka ma w założeniu zagwarantować większą liczbę klientów a także minimalizować istotnie niebezpieczeństwo bankructwa.
Stawiając na kooperację na regule franczyzy obie strony podpisują Umowę narzucającą im obustronne obowiązki. Zasadniczym zadaniem franczyzodawcy jest użyczenie licencji na markę a także przekazywanie informacji o prowadzeniu konkretnego biznesu w sposób ciągły poprzez cały czas obowiązywania umowy, natomiast fundamentalnym obowiązkiem franczyzobiorcy jest przestrzeganie łącznych dla całej sieci zasad prowadzenia firmy jak też płacenie opłat franczyzowych.

Pieniążki owe są wykorzystywane na rzecz sieci i służą wszystkim biorcom licencji – będą one przeznaczane m.in. na badania marketingowe, opracowywanie innowacyjnych towarów jak też kampanie promocyjne. Krótko mówiąc franczyzobiorca wykorzystuje w swej działalności doświadczenie a także strategie działania opracowane przez franczyzodawcę.