Dlaczego warto wybrać się przynajmniej od czasu do czasu na wyjazd zorganizowany samodzielnie, miast korzystać co roku z ofert biur podróży?

Myśląc o wakacyjnych planach z reguły bierzemy pod uwagę kierunki dość standardowe. Zapewne przez przyzwyczajenie, bo w niektórych krajach byliśmy już i dobrze kojarzą nam się przyjemnie. Trochę też z tego względu, że korzystając z tego co oferują biura podróży mamy większą ilość ofert bardziej standardowych i dość powszechnych. A co gdyby tak w tym roku samodzielnie zorganizować sobie wyjazd w nie aż tak oczywiste miejsce? Może się okazać, że to będą jedne z lepszych wakacji naszego życia. Gdzie dobrze jest się wybrać?

Coraz większą popularnością cieszy się Azja. Szczególnie, iż bilety lotnicze Tokio Warszawa czy też do Bangkoku albo Malezji już nie są tak drogie jak jeszcze kilka lat temu. To jest na pewno dodatkowa zachęta ku temu, aby pojechać w ten rejon świata. Osoby lubiące miejsca, które są natomiast bardziej przystępne dla osób z Europy, z pewnością powinny wybrać Japonię. Będą zadowolone, że mogą znajdować się w tak poukładanym miejscu . Nie ma tam chociażby problemu z transportem, dlatego przygotowanie osobiście wyjazdu i przemieszczanie po tym kraju będzie łatwiejsze, aniżeli w wielu azjatyckich państwach. Poza tym, jest to kraj wyjątkowy pod względem kulturowym. Dlatego wyprawa jest z pewnością daleka, lecz mamy gwarancję naprawdę niepowtarzalnych przeżyć.
Warszawa
Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast osoby, jakie lubią improwizować podczas wyjazdu jak też nie mają nic przeciwko nie zawsze doskonałym warunkom, na pewno będą zadowolone z pobytu w Birmie albo Kambodży. Te piękne kraje zyskują każdego roku wciąż większą rzeszę odwiedzających je turystów. To zainteresowanie jest uzasadnione, jednak tym bardziej, gdy wyjeżdżamy na własną rękę, trzeba liczyć się z trochę innymi realiami aniżeli takie, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień. Targowanie się to tam rzecz na porządku dziennym.

wycieczka
Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie jak to, że należy zwracać uwagę osobom, jakie biorą od nas zbyt duże opłaty za różne usługi. Tak jest przykładowo w restauracjach czy sklepach, ponieważ wykorzystuje się to, że przyjezdna osoba jest turystą z bardziej zamożnego kraju. W takich krajach na pewno musimy pamiętać o trochę innych zasadach, niż te do jakich przywykliśmy w swoim kraju. Jednak niektórym bardzo to odpowiada, bo właśnie na takich niecodziennych przeżyciach im zależy.

Opłaca się odkrywać miejsca, które znajdują się w miarę blisko, a przyciągają swego rodzaju egzotycznością (czytaj nieco więcej). W końcu chcielibyśmy poznać coś innego, niż to co widujemy na co dzień. Takie przeżycia mogą zapewnić nam choćby loty do Tel Aviv lub do Istambułu. Samodzielnie przygotowana podróż na pewno da nam dużo odmiennych przeżyć, jakich nie doświadczylibyśmy wybierając się na wycieczkę z biurem podróży. Satysfakcja ze zorganizowania tego typu wyjazdu także na pewno jest dużo większa, niż korzystanie z ofert biur podróży.